Gerçeklik Terörü

(09.05.2012 - 31.05.2012)

 

Gerçeklik Terörü/Periferi Kolektif

4/31 Mayıs 2012-İstanbul

 

Periferi Kolektif; Yıkım/Destruction 2011 sergisinde açtığı tartışmayı Gerçeklik Terörü başlıklı yeni etkinliklerle büyütüyor. Rafet Arslan ve Alper T. İnce’nin koordine ettiği uluslararası katılımlı sergiler, Mayıs ayının başında Depo, Mars ve Asfalt Kadıköy’de açılıyor.

    Geçtiğimiz yılın en çok ses getiren sergilerinden Yıkım/Destruction 2011’i oluşturan ekip; 17’si yurtdışından toplam 65 sanatçının katılımıyla; çok farklı disiplinlerden sanatçı ve yapıtları yine bağımsız, hamisiz, sponsorsuz kolektif bir duruş ile yan yana getiriyor.

     Gerçeklik Terörü; gerçeğe dair son kalıntıların gündelik hayattan silindiği bir dünyada sanat ve hayata karşı sorgulayıcı, şiirsel ve yıkıcı bir dil ve estetik oluşturmayı amaçlamaktadır. Sanat ile piyasanın, medya ve sansürün, politika ve pornografinin iç içe geçip oluşturdukları sahte gerçekliklere karşı bir varoluş mümkün mü?

      Gerçeklik terörü, güncel sanat pratiklerinin şiirsel yıkıcı üslubu ile sizleri inançlarınızı sorgulamaya, içinde yaşadığınız ve gerçek olarak varsaydığınız dünyayı yadırgatmaya ve tüm karamsarlığına rağmen yeni gerçekliklerin, yeni olasılıkların, başka dünyaların kapılarını aralamaya çağırıyor.

     Yeni bilinç/insan için yeni bir dilin, estetiğin ve hatta evrimin tetiklenmesi, mutasyonun politikası!

 

http://gerceklikteroru.blogspot.com/

 

Sergi Açılışları:

Depo: 4 Mayıs Cuma 2012 - 18:30

Mars: 4 Mayıs Cuma

Asfalt Kadıköy: 9 Mayıs Çarşamba- 18:00

 

Sergi Kapanışları:

Depo ve Mars: 26 Mayıs 2012

Asfalt Kadıköy: 31 Mayıs 2012

 

Koordinatörler: Alper T. İnce & Rafet Arslan

SANATÇI LİSTESİ

Altkomşu

Bahadır Yıldız

Clement Cogitore

Deniz Pireci

Dilara Akay

Dragos Platon

Hayali

Karahan Kadırman

Leyla Emadi

Nalan Yırtmaç

Neus Perez

Neil Coombs

Serkan Yüksel

Wide

Yaprak Gözeker

Sergiden Çalışmalar